KLASA MOTO2

U prvoj utrci sezone slavio Rossijev 'mali', konkurencija mu nije bila ni blizu

06.03.2022 u 16:05

Talijan Celestino Vietti pobjednik je uvodne utrke Svjetskog motociklističkog prvenstva u novoj sezoni 2022. u klasi moto2 na VN Katara na stazi Losail kod Dohe

Vietti, član momčadi bivšeg višestrukog svjetskog prvaka Valentina Rossija VR46, tako je ostvario svoju prvu pobjedu u moto2 klasi.

Za uspjeh je uvjerljivo, za više od šest sekundi, prestigao Španjolca Aarona Canea, a treće mjesto pripalo je Britancu Samu Lowesu (Marc VDS) koji je iskoristio strku i međusobni dodir dva suparnika u borbi za postolje u zadnjem zavoju.

Inače, nova sezona Svjetskog prvenstva započela je pobjedom Talijana Andree Migna u klasi Moto3. Talijan je slavio nakon uzbudljivog sprinta protiv Španjolca Sergia Garcie, a razlika je iznosila samo 37 tisućinki. Treće mjesto osvojio je Japanac Kaito Tobu, a najveći tragičar bio je njegov sunarodnjak  Ayumu Sasaki,  koji je vodio veći dio utrke, a onda morao odustati zbog problema sa svojom Husqvarnom.