NHL DOIGRAVANJE

U jubilarnom 800. okršaju Chicago sredio Detroit

16.05.2013 u 09:18

Hokejaši Chicaga svladali su Detroit s 4:1 u prvoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije NHL lige…

Bio je to jubilarni 800. okršaj između velikih rivala, članova skupine ''originalnih šest'' u koju spadaju momčadi koje su osnovale ligu. Ujedno je ovo 16. serija doigravanja između ovih momčadi, a Chicago trenutno vodi s 8-7.

U srijedu su Blackhawksi napravili prvi korak i prema osvajanju aktualne serije. Poveli su u desetoj minuti prve trećine pogotkom Mariana Hosse, ali manje od dvije minute kasnije izjednačenje je Red Wingsima donio Damien Brunner. Nakon druge dionice bez golova, završna je trećina u potpunosti bila u znaku domaćina. Zabili su Johnny Oduya, Marcus Kruger i Patrick Sharp koji se istaknuo i s dvije asistencije. Jimmy Howard je bio sjajan na golu gostiju s 38 obrana, ali njegovoj momčadi to nije bilo dovoljno. Za Chicago je Corey Crawford skinuo 20 udaraca.

Druga utakmica serije se igra u subotu, također u Chicagu.