ELITNA RUNDA

Turci u deset minuta zabili dva gola i zatvorili Hrvatima vrata Eura

23.03.2024 u 17:35

U utakmici drugog kola elitne skupine kvalifikacija za odlazak na Euro, Turska je upisala pobjedu 2:1, te potvrdila osvajanje prvog mjesta i izravan plasman na završni turnir

Varaždin je domaćin elitnog kola kvalifikacija U19 reprezentacija, a mladi Hrvati imali su odličan start u skupini 6 nakon što su u prvom kolu svladali vršnjake iz Njemačke s 2:1.

U drugom kolu uslijedio je poraz 1:2 od Turske U19 čime je prvo mjesto i odlazak na Europsko prvenstvo postalo nedohvatljivo.

Turska nakon dvije utakmice ima maksimalnih šest bodova i bolji međusobni omjer od mladih Hrvata kojima je do kraja još ostala utakmica protiv Rumunjske U19 koja je također svladala Njemačku U19 s 3:2.

Turska U19 je u Varaždinu vodila 2:0 nakon samo deset minuta igre, a strijelci su bili Yildrim i Uzun.

Yildrimov gol za 1:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport
Uzun je povećao tursko vodstvo na 2:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Hrvatska U19 je do kraja tek postigla počasni pogodak, a strijelac je bio Dinamov talent Koščević u 50. minuti.

Turska U19 ima šest bodova, po tri su skupili Hrvatska U19 i Rumunjska U19, dok su mladi Nijemci bez bodova.

Prema tome, Turska se plasirala na Euro kojem će domaćin biti Sjeverna Irska.

Koščević je zabio za Hrvatsku i vratio nadu našima Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport