NBA LIGA

Trio Spursa postavio apsolutni rekord; Hezonja bez koša

02.11.2015 u 11:12

U noći s nedjelje na ponedjeljak u NBA ligi je odigrano sedam utakmica, a ona koja će ostati ubilježena u povijesnim knjigama svakako je gostujuća pobjeda San Antonio Spursa nad Boston Celticsima 95:87

U TD Gardenu, na originalnom parketu na kojem su igrači Celticsa osvajali svojih 17 titula NBA prvaka, San Antonio Spursi imali su veliki motiv doći do pobjede. Naime, tro Spursa Tim Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili stigao je do svoje 541. Pobjede te su tako na vječnoj ljestvici 'preskočili' dosad najuspješniji trio svih vremena koji su tvorili Larry Bird, Kevin McHale i Robert Parish (ostali su na 540 zajedničkih pobjeda).

S obzirom na to da je sezona tek počela, a trio Spursa zasad jako dobro izgleda izgledno je kako će do travnja poprilično pobjeći svojim pratiteljima. Dodajmo još kako je do pobjede Spurse nosio LaMarcus Aldridge sa 24 košs, 14 skokova i 5 asistencija.

Od preostalih utakmica svakako treba izdvojiti pobjedu Chicago Bullsi 92:87 nad Orlando Magicom u čijem porazu je 20-godišnji Mario Hezonja u pet minuta upisao samo jedan skok. Hezonja je brzo zamijenjen zbog loše igre u obrani, a sudeći po reakciji trenera Scotta Skilesa pred njim je teška rookie sezona. Hezonja je promašio jednu otvorenu tricu te šut s poludistance, a pri prodoru na koš dobio je i blokadu. Međutim, vidljivo je kako više nije opušten i samouvjeren kao što je bio u predsezoni…

Pau Gasol I Niko Mirotić su zabili po 16 koševa, a Jimmy Butler 14 za pobjedu Bullsa koji su prokockali dvoznamenkasto vodstvo u zadnjoj četvrtini kada je Magic napravio seriju od 14-0. Bullsi, koji nisu gubili ni jednom nakon što su poveli 17-15 nakon pet minuta igre u prvoj četvrtini, imali su prednost jednog koša tri minute prije kraja. Derrick Rose koji još uvijek igra s maskom zbog prijeloma orbitalne kosti pogodio je dva slobodna bacanja 10 sekundi prije kraja za vodstvo Chicaga od 92:87. Ovo je treća pobjeda u četiri utakmice za Chicago, a Magic je upisao treći poraz.

Miami Heat je u zadnjih 23 minute nadigrao Houston Rockeste zabivši 41 koš više, za konačnu pobjedu od 109-89. Miami je gubio 65-44 na početku drugog poluvremena, a onda je nadigrao Houston sa 65-24 do kraja utakmice. Hassan Whiteside je ubacio 25 koševa uz 15 skokova, dok je Dwayne Wade zabio 20, a Luol Deng 14 za Miami. Tyler Johnson je dodao 11, Chris Bosh i Justise Winslow po 10 svaki za Heat. Kod Houstona je najučinkovitiji bio Marcus Thornton sa 21 pogotkom, dok je James Harden zabio 16.

Dallas Mavericksi su sa 103-93 bili bolji od LA Lakersa, a Dirk Nowitzki je za pobjedu zabio 25 koševa. Njihov trener Rick Carlisle, koji ih je doveo do prvog naslova prvaka NBA, sada je postao trener s najviše pobjeda u povijesti kluba. Sinoć je upisao svoju 340. pobjedu na klupi Dallasa, srušivši tako rekord Dona Nelsona u 29 manje utakmica. Nelson je trener s najviše pobjeda u NBA, čak 1.335, 282 više nego što ih ima Carlisle. Dallas nije zaostajao ni jednom sinoć i to mu je osma uzastopna pobjeda nad Lakersima i četvrta zaredom protiv njih u Staples Centru. Mavericksi su utakmicu otvorili sa serijom 15-0, a Lakersi su promašili svojih prvih pet šuteva prije nego je Julius Randle zakucao nakon sedam minuta u prvoj četvrtini. Randle je upisao svoj drugi double-double zaredom sa 22 pogotka i 15 skokova. Kobe Bryant je ubacio 15 koševa uz dodatak kako je promašio prvih sedam šuteva...