SuperSport HNL

Trener Varaždina nakon šokantnog remija: Pokazalo se da je 2:0 varljiv rezultat...

29.07.2023 u 09:33

U prvoj utakmici 2. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Slaven Belupo su odigrali 2:2. Domaći su nakon prvih 45 minuta vodili 2:0 golovima Dimitra Mitrovskog i Frana Brodića, a gosti su s dva gola u samoj završnici preko Arbera Hoxhe (81) i Benedikta Mioča (86-11m) spasili bod

'Nogomet je pokazao svoje nepredvidivosti. Jako smo dobro izgledali 80 minuta. Zabili smo dva gola u prvom poluvremenu, sve smo kontrolirali i treći gol je visio u zraku. Imali smo prilike koje nismo iskoristili', kazao je nakon utakmice trener Varaždina Mario Kovačević te dodao:

'Kasnije smo nismo dobro blokirali i tu je pao prvi gol. Poslije tog gola je bio pad i normalno da su se tad digli. Nakon toga i vrlo glupi prekršaj za penal gostiju. Na kraju smo mogli i izgubiti. Stvarno ništa ne mogu zamjeriti svojim igračima do 80 minute, ali treba te utakmice završavati s trećim golom. Pokazalo se da je 2:0 varljiv rezultat. Skupo smo platili sve pogreške, iako ih nije bilo puno. Naša publika ne može biti zadovoljna rezultatom, izdominirali smo Slaven ne sjećam se da smo ikada tako odigrali, mogli smo pobijediti tri-četiri razlike, ali takav je dan danas.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Trener Slaven Belupa Roberto Moniz ističe kako je pomogla promjena taktike u drugom poluvremenu.

'Sretan sam zbog igrača, naporno su radili. U prošlom susretu izgubili smo 6:1, na žalost dosta igrača je došlo kasno. Danas smo radili nešto što nije u skladu s mojim principima, nismo tako visoko pritiskali, ali u drugom dijelu smo to promijenili i ponovno igrali dosta visoko i to nam je pomoglo', kaže Moniz koji je pohvalio Arbera Hoxhu:

• +17
Varaždin - Slaven Belupo, SuperSport HNL, 28.7.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Hoxha je klasa, imao je svojih 'pet minuta', u konačnici je i riješio utakmicu. Na poluvremenu smo rekli da ništa nije nemoguće, blokirali smo njihove središnje braniče i veznjake i izgubili su izgradnju igre. Sretan sam ovim bodom zbog kluba, igrača i navijača. Nadam se da će imati razumijevanja za ovu našu transformaciju kroz koju prolazimo, puno igrača je otišlo, dosta mladih došlo. Trebamo još puno vremena, igrači su tek nedavno došli.'