Hrvat na udaru kritika

Trener Milana iskreno progovorio o igri Marija Mandžukića u katastrofi protiv Lazija, a onda se oglasila i legenda koja nikoga nije štedjela

27.04.2021 u 13:08

Mario Mandžukić našao se na udaru kritika nakon utakmice s Lazijem, a o svemu je progovorio i njegov trener Stefano Pioli

Milan je u 33. kolu talijanske nogometne lige teško stradao na gostovanju kod Lazija. U derbiju kola domaćin je s 3:0 pregazio Rossonere. Milan je ovim porazom pao na peto mjesto prvenstvene ljestvice i zakomplicirao si borbu za mjesta koja vode u Ligu prvaka iduće sezone.

• +3
Lazio - Milan, Serie A, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: MAURIZIO BRAMBATTI

U ovom su susretu od prve minute igrali i Mario Mandžukić i Ante Rebić koji se nisu previše proslavili i utopili su se u sivilo svoje ekipe. Mandžo je zamijenio Zlatana Ibrahimovića koji nije mogao igrati zbog ozljede, ali nije imao značajniji učinak pa je u 63. minuti zamijenjen Rafaelom Leaom.

Trener Milana Stefano Pioli je nakon utakmice rekao kako ga je razočarala igra njegove ekipe od koje je očekivao puno više, ali je i stao u obranu Marija Mandžukića. Talijan je istaknuo da je hrvatski napadač odigrao dobru utakmicu i da nije podbacio kako su to sugerirali novinari.

'Osjetila se Marijeva prisutnost na terenu, posebno u šesnaestercu. Radio je naporno za ekipu. Mislim da je odigrao dobru utakmicu. Mislim da je odigrao dobru utakmicu. Morali smo napuniti kazneni prostor s više igrača i uspjeli smo nekoliko puta stići u dobre prilike, no nismo dobro završavali akcije. Stvarali smo prilike, posebno u prvom dijelu', branio je i Milan i Mandžu Pioli nakon utakmice.

Iako je trener Milana uvjeren da je Mandžo odigrao odličnu utakmicu, s njim se ne slaže legendarni napadač Christian Vieri koji smatra kako Hrvat niti nije trebao biti u igri.

'Kad nema Ibre, uz dužno poštovanje, ne bi trebao igrati Mandžukić, već Leao', jasan je bio Vieri.