MAXtv prva liga - 7. kolo

Teški dani za hrvatskog doprvaka Lokomotivu, Tomićeva momčad ni protiv skromne Istre nije došla do pobjede

02.10.2020 u 19:58

Dvobojem Lokomotive i Istre 1961 otvoreno je 7. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Međutim, nadamo se da se po ovoj utakmici neće mjeriti i ostali klubovi, jer uz rijetke prilike, dvoboj je završio najnepopularnijim rezultatom 0:0

Nogometaši Lokomotive koji su prošle sezone bili veliki hit lige i kada su stigli do mjesta doprvaka, ove sezone su pak najnegativnije iznenađenje.

Istina, trener Tomić više nema ni približno istu momčad, ali zato su je pojačali i Nikica Jelavić te Josip Pivarić, ali rezultata i dalje nema.

Uključujući poraz od Malmöa, ovo je 'lokosima' već peta utakmica u kojoj nisu pobijedili.

Za razliku od njih, Istra 1961 se polako diže, pa je u već tri utakmice osvojila bod(ove). Prvo je remizirala kod Gorice, pa je u prošlom kolu slavila protiv Šibenika, a sada je osvojila i bod u Kranjčevićevoj.

No, moramo biti iskreni i priznati da je Lokomotiva u ovoj utakmici bila puno opasnija momčad, koja je u završnici i prvog poluvremena, kada je loptu s tri metra preko gola poslao Ćuže, te u zadnjim sekundama utakmice, preko Markovića mogla do gola odnosno pobjede.

Gosti su najbliže golu bili u 79. minuti kada je Gržan s lijeve strane pucao pokraj gola.