NBA LIGA

Teodosić se vratio i tricom riješio utakmicu; Houston dobio deset u nizu

12.12.2017 u 10:19

Houston Rockest su sinoć upisali desetu pobjedu zaredom, svladavši na svom terenu New Orleans Pelicanse sa 130:123. Slavili su i Los Angeles Clippersi kojima se nakon 22 propuštene utakmice zbog ozljede vratio Miloš Teodosić. I to na kakv način, zabio je ključnu tricu!

Švicarac Clint Capela je zabio 28 koševa, a James Harden 12 koševa zaredom za Houston u zadnjoj četvrtini nakon što je rezultat tri minute prije kraja bio izjednačen.

Harden najprije pogađa dva slobodna bacanja, a onda još pet pogodaka kojima dovodi Houston u vodstvo od 124:119 minutu i pol prije kraja. Jrue Holiday je tada pogodio koš za Pelicanse, ali je Harden zabio tricu i povećao vodstvo na 127:121.

Harden je utakmicu završio sa 26 koševa kojima je dodao 17 asistencija. Kod Pelicansa najbolji je bio Holiday sa 37 pogodaka, a Moore je dodao 36.

Los Angeles Clippers su prekinuli pobjednički niz Toronto Raptorsa od šest utakmica svladavši ih kod kuće sa 96:91.

DeAndre Jordan je zabio 14 koševa uz 17 skokova za Clipperse, a Harrell i Lou Williams su ubacili svaki po 17. Ključnu tricu u zadnjoj minuti za Clipperse je ubacio Miloš Teodosić (40 sekundi prije kraja) koji se nakon 22 propuštene utakmice zbog ozljede stopala vratio u sastav - točnije u startnu petorku. Teodosić je za 20 minuta na parketu postigao 12 koševa, za dva je šutirao 2-3, trice 2-9, a uz to je imao sedam skokova. Zanimljivo susret je završio bez asistencije...

Litavac Jonas Valančiunas je bio najbolji strijelac Raptorsa sa 23 pogotka kojima je dodao 15 skokova, a Serge Ibaka je dodao 17.

Golden State Warriors su kod kuće sa 111:104 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a do pobjede ih je predvodio Kevin Durant sa 28 pogodaka, devet skokova, pet asistencija i tri bloka.

Klay Thompson je ubacio 24 koša za Golden State koji su još uvijek bez ozlijeđenog Stephena Curryja.

Najbolji strijelac utakmice, a i Portlanda bio je Damian Lilliard koji je postigao 39 pogodaka, od čega pet trica,

Miami Heat je u gostima sa 107-82 svladao Memphis Grizzliese.

Goran Dragić je zabio 19 koševa, a osim njega je još šest igrača Miamija imalo dvoznamenkasti učinak. Joel Richardson je ubacio 17, a Tyler Johnson i Bam Adebayo po 14 svaki.

Marc Gasol je bio najučinkovitiji u redovima Memphisa, kojem je ovo 15. poraz u 16 utakmica, sa također 19 pogodaka.

Chicago Bulls su uspjeli sinoć pobijediti kod kuće vodeću momčad Istočne konferencije Boston Celticse koji su igrali bez Kyriea Irvinga sa 108-85.

Za pobjedu Chicaga Nikola Mirotić je zabio 24 koša, a Bobby Portis je dodao 23.

Bulls su imali prednost od 18 koševa u drugoj četvrtini protiv Celticsa, a kada se Boston približio na 12 u zadnjoj, Bulls su se jednostavno odvojili za svoju treću uzastopnu pobjedu.

Al Horford je predvodio Boston, utakmicu je završio sa 15 pogodaka, a Jaylen Brown, Marcus Smart i Terry Rozier su ubacili svaki po 13.

Poraz su doživjeli i Oklahoma City Thunder, od njih su bolji bili Charlotte Hornets sa 116-103. Dwight Howard je za pobjedu svoje momčadi zabio 23 koša, a Kemba Walker je dodao 19.

Thunderu nije pomogao ni Russell Westbrook koji je postigao 30 pogodaka i upisao sedam asistencija.

Utakmica je bila izjednačena na 66-66 u trećoj četvrtini, ali onda se Charlotte odvojila i Oklahoma City je nije stigla do kraja.