što mu je to trebalo?

Suludi start bivšeg kapetana Dinama zbog kojeg je zaradio izravni crveni karton

28.02.2018 u 10:10

Derbi 25. kola poljskog nogometnog prvenstva u Varšavi su igrali 'hrvatska' Legija i Jagiellonia. Bio je to izravan sraz koji je odlučivao o prvom mjestu na ljestvici, no loše je završio za Legiju koja je od 15. minute igrala s igračem manje jer je zbog pogibeljnog starta bivši kapetan Dinama Domagoj Antolić zaradio izravni crveni karton...

Legiju s klupe vodi Romeo Jozak, a u zimskom je prijelaznom roku svoju momčad pojačao dojučerašnjim kapetanom Dinama Domagojem Antolićem i Eduardom da Silvom, a stigao je i crnogorski reprezentativac Marko Vešović iz Rijeke.

I dečki su sjajno krenuli u proljetnom dijelu sezone, s dvije pobjede i remijem dočekali su veliki derbi s Jagielloniom. Na svom terenu, pred svojim fanatičnim navijačima trebali su pobjedu kojom bi potvrdili prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. No, sve je krenulo po zlu na samom početku utakmice.

Domagoj Antolić već je u 15. minuti dobio izravan crveni karton zbog suludo opasnog starta na protivničkom veznjaku Frankowskom. Antolić, inače izuzetno korektan igrač, u jednom je dvoboju nagazio gležanj nesretnom Frankowskom nakon što se ovaj već riješio lopte... Izgledalo je grdo, nepotrebno grubo i pogibeljno, nije ni čudo da je bivši kapetan Dinama dobio izravni crveni karton. Sreća, Frankowski je prošao bez težih posljedica i mogao je nastaviti s igrom.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Gosti su poveli u 44. minuti, iz penala je zabio Novikovas, a pobjedu su potvrdili u 89. minuti golom Šwiderskog. Napomenimo kako je i Marko Vešović zaradio crveni karton (drugi žuti) u sudačkoj nadoknadi, a Eduardo da Silva zamijenjen je u 37. minuti. Razlozi? Taktički, naravno. S igračem manje jedan od napadača jednostavno je - višak...

• +5
Domagoj Antolić Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Domaći poraz 2:0 tako je stajao Legiju i prvog mjesta na ljestvici, pitanje je koliko će dodatnih utakmice zabrane igranja dobiti Antolić koji je, budimo realni, kaznu zbog ovakvog starta i zaslužio.