RAZOČARAVAJUĆI KRAJ

Srbija na Eurobasketu na kraju ostala bez ičega!

20.09.2015 u 15:50

Francuska košarkaška reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Eurobasketu, nakon uvjerljive pobjede u borbi za treće mjesto protiv Srbije, rezultatom 81:68

Izabranici Aleksandra Đorđevića ušli su u polufinale nakon sedam čistih pobjeda i bili favoriti za ulazak u veliko finale, no na kraju su ostali bez medalje. Nakon neugodnog poraza od Litve nisu se srpski košarkaši mogli nositi s Francuskom u borbi za treće mjesto te su se morali oprostiti od osvajanja odličja, unatoč odličnoj igri na ovogodišnjem Eurobasketu.

Francuzi predvođenim De Colom i Parkerom držali su u nedjelju u Lilleu prednost i otišli na poluvrijeme s +5 (37:32), a onda su u nastavku povećali prednost i sve riješili već u trećoj četvrtini. Do kraja susreta kontrolirali su domaćini susret i pobijedili rezultatom 81:68.

Najbolji strijelci bili su kod Francuza De Colo s 20 i Fournier te Gobert s 15 koševa, dok je Parker dodao 13. Kod Srbije Bogdan Bogdanović zabio je 14 koševa, a Teodosić je postigao samo tri.

Brončana medalja mala je utjeha osvajačima Eurobasketa prije dvije godine u Sloveniji, koji su protiv Španjolske u velikoj drami u četvrtak ostali bez mjesta u finalu.