RADNIČKI PREJAK

Split doživio težak poraz pred svojim navijačima

14.03.2013 u 22:07

U prvoj utakmici 25. kola regionalne ABA lige košarkaši Splita teško su poraženi na svom parketu od Radničkog iz Kragujevca 81:63

Splićani su nakon jako dobre prve četvrtine (22-18) potpuno pali, te do poluvremena dozvolili gostima iz Srbije da se odvoje na velikih +12. Druga četvrtina završila je rezultatom 24-8 u korist srbijanske momčadi.

Ni u trećoj dionici Split nije uspio parirati Radničkom, tako da je razlika uoči posljednjih 10 minuta narasla i na nedostižnih 21 razlike.

Terrico White bio je najefikasniji igrač pobjedničkog sastava s 22 poena, dva skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Kod Splita je Vedran Vukušić u konačnici zabio 16 poena, a Ivan Mimica 13.

Recimo da je pobjedom Radnički došao na korak od plasmana na Final Four, a za to mu treba još samo pobjeda nad neopterečenom Crvenom zvezdom u posljednjem kolu.

Nakon ovog rezultata ostale su uistinu male šanse da u narednoj sezoni u ABA ligi igra isti broj hrvatskih predstavnika kao i ove. Naime, država koja ima posljednjeplasiranu momčad lige nakon 26 kola, gubi jednog predstavnika dogodine.

Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-17. Tri momčadi imaju, uz utakmicu manje, omjer 8-16, a jedna od tih momčadi je i drugi hrvatski predstavnik Zadar. Upravo će Zadar u subotu imati priliku praktički osigurati svoj opstanak u Mađarskoj kod Szolnokija, treće momčadi koja se bori za opstanak. Onaj koji slavi u tom susretu će najvjerojatnije osigurati ostanak i uoči posljednjeg kola.

Recimo da u posljednjem kolu međusobno igraju Zadar i Split, te da bi upravo taj duel mogao dati odgovor na pitanje koja će momčad okončati prvenstvo na posljednjem mjestu.

No, u igri je i Široki, koji bi u slučaju dva poraza u preostala dva kola također mogao okončati na posljednjem mjestu. Za takav ishod bi Zadar trebao u subotu slaviti protiv Szolnokija, a nakon toga bi Splićani trebali upisati pobjedu kod Zadra u posljednjem kolu.

Puno je kombinancija, a do kraja je ostalo manje od dva kola.