LE CHAMPIONAT

'Spasitelj' Cvitanich zabio i treću utakmicu zaredom

24.11.2012 u 22:06

Nica je stigla do tri boda na gostovanju kod Sochauxa (1-0) u ogledu 14. kola francuskog Le Championnata šestim prvenstveni pogotkom Darija Cvitanicha

Dario Cvitanich, 28-godišnji argentinski nogometaš hrvatskih korijena, i dalje igra odlično u francuskom Le Championnatu, te ga s pravom u Nici zovu spasiteljem.

Njegova mirnoća u 44. minuti, pri udarcu s bijele točke, donijela je Nici tri boda na gostovanju kod Sochauxa (1-0) u ogledu 14. kola francuskog Le Championnata. Bio je to šesti prvenstveni pogodak Cvitanicha, ali je ovo bila ujedno i treća utakmica zaredom kako je Cvitanich zabio.

Najveće iznenađenje subotnjih večernjih ogleda je domaći poraz Rennesa od Eviana (0-1), koji se nalazi pri samom dnu ljestvice. Rennes je u prošlom kolu slavio kod PSG-a, ali se ovom prilikom obrukao pred domaćim navijačima, a ujedno je i prekinuo niz od četiri pobjede zaredom (tri prvenstvene i jedna u Kupu).

Zanimljivo da je Bastia pobijedila na domaćem terenu Lorient s 2-1, makar je od 12. minute već igrala s igračem manje.