BRITANAC NAJBRŽI

SP u biciklizmu: Cavendishu naslov, Kvasina 34.

25.09.2011 u 17:42

Britanac Mark Cavendish je novi svjetski prvak u biciklizmu, dok je od šestorice hrvatskih predstavnika na SP-u u Danskoj najbolji plasman ostvario Matija Kvasina na 34. mjestu.

Cavendish je 260 kilometara dugačku cestovnu utrku prošao za pet sati, 40 minuta i 27 sekundi. U vremenu pobjednika ciljem je prošao i Australac Matthew Goss na drugom mjestu, dok je treće mjesto pripalo Nijemcu Andreu Greipelu koji je za nekoliko centimetara osvojio odličje ispred Švicarca Fabian Cancellare.

Od šestorice hrvatskih reprezentativaca Matija Kvasina je osvojio 34. mjesto, Robert Kišerlovski je bio 76., Hrvoje Miholjević je zauzeo 137. poziciju, dok je Radoslav Rogina bio 140. Kristijan Đurasek je osvojio 143. mjesto, a Tomislav Dančulović nije završio utrku.

Bila je to najbrža utrka u povijesti svjetskih prvenstava s prosječnom brzinom od 45.82 km/h, a Cavendish je prvim mjestom s trona skinuo branitelja naslova Norvežana Thora Hushovda.

'Kada smo snimili na kojoj će se stazi održati utrka počeli smo sanjati zlato. Složili smo ekipu koja je radila za mene i zbog toga hvala dečkima. Sve su odradili savršeno. Presretan sam,' kazao je Cavendish, prvi Britanac na tronu nakon 46 godina i naslova Toma Simpsona.