MALI UZVRAT RIVALIMA

SP, hokej: Rusi uništili SAD, šokantan poraz Slovaka

13.05.2014 u 10:04

U utakmicama 3. kola Svjetskog prvenstva elitne divizije u Minsku Rusija je slavila protiv SAD-a s čak 6-1, dok su olimpijski prvaci Kanađani s 4-3 svladali Čehe

U velikom klasiku Rusi su demolirali SAD s 6-1 i barem malo se osvetili za poraz na Olimpijskim igrama u Sočiju. Junak dvoboja bio je Viktor Tihonov s dva zgoditka, a među strijelce se upisao i Aleksandar Ovječkin, koji je imao i dvije asistencije. Rusi vode u skupini B s maksimalnih devet bodova i gol-razlikom 15-3.

Kanađani su slavili protiv Čeha s 4-3. Česi su poveli preko Červenke, no do 37. minute Kanađani su nanizali čak četiri zgoditka i riješili pitan je pobjednika. Kanada je ovom pobjedom preuzela vodstvo A skupine.

Ranije su poraženi su Slovaci i Švicarci, koji su i najneugodnije iznenađenje prvenstva jer su u tri utakmice ubilježili tri poraza. Domaćini prvenstva Bjelorusi slavili su protiv Švicaraca s 4-3 pogotkom Grabovskog dvije minute prije kraja. I drugi susret dana između Francuske i Slovačke bio je vrlo uzbudljiv. Slovaci su nakon prve dvije trećine vodili s 3-1, a zadnju trećinu izgubili su s čak 4-0.