engleska liga

Šok u Manchesteru; Wolverhampton u gostima srušio 'građane', Chelsea uvjerljiv

06.10.2019 u 17:24

Nogometaši Wolverhamptona priredili su veliko iznenađenje pobijedivši na stadionu Etihad prvaka Manchester City 2:0 u susretu 8. kola engleskog nogometnog prvenstva

Junak u senzacionalnoj pobjedi Wolvesa bio je španjolski veznjak Adama Traore koji je zabio oba gola i to oba nakon sjajno izvedenih kontri. Za 1:0 je zabio u 80. minuti, a pobjedu gostiju potvrdio je golom u sudačkoj nadoknadi.

Bio je to tek drugi domaći poraz 'građana' u prvenstvu u posljednjih 26 utakmica. Posljednji put momčad Pepa Guardiole je na svom terenu izgubila u prosincu prošle godine od Crystal Palacea (3:2).

City je u četiri domaće utakmice ove sezone ispustio već pet bodova, dok je cijele prošle sezone na Etihadu ispustio svega tri boda. Stoga niti ne čudi što 'građani' nakon ovog poraza imaju već osam bodova zaostatka za liderom Liverpoolom.

Preostala dva engleska velikana upisala su pobjede u nedjeljnim susretima. Arsenal je svom stadionu pobijedio Bournemouth sa 1:0, dok je Chelsea na gostovanju porazio Southampton sa 4:1.

• +28
Manchester City - Dinamo, 2. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

'Bluesi' su bili uvjerljivi na stadionu St Mary's pobijedivši Southampton sa 4:1. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3:1, a potom su u nastavku samo potvrdili pobjedu.

Mrežu domaćina načeo je Tammy Abraham u 17. minuti, postigavši već osmi ligaški gol. Među strijelce su se upisali i Mount (24), Kante (40), te Batshuayi (89), dok je strijelac za Southampton bio Ings (30). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea u igru ušao u 80. minuti utakmice.

Arsenal je do nova tri boda stigao golom Davida Luiza u 9. minuti.

Liverpool vodi na ljestvici s 24 boda, Manchester City je drugi sa 16 bodova, dok je treći Arsenal s 15 bodova.