pao je partizan

Slaven Rimac upisao povijesnu pobjedu u Beogradu pa poslao poruku: Znam kako je to...

06.02.2024 u 11:12

Pobjeda košarkaša Splita, na gostovanju kod Partizana u Beogradu, poprilično je odjeknula. No, trener gostiju Slaven Rimac nije bilo nimalo euforičan

U sklopu 19. kola regionalne košarkaške AdmiralBet ABA lige Split je nadigrao Partizan 74:67. Iako je to bila prva pobjeda Splita protiv Partizana nakon 27 godina, trener gostiju Slaven Rimac bio je zadovoljan, ali i svjestan kako je to toga došlo.

'Ajmo reći da smo i mi i Partizan došli iz ludog ritma. I mi smo prošli tjedan odigrali tri utakmice, kao i oni. S obzirom da sam prošle godine i sezonu prije toga bio pomoćni trener u Bayernu znam kako je to kad dođeš u domaće natjecanje. Dolazi protivnik protiv kojeg si favorit i logično je da danas od početka utakmice Partizan nije imao potrebnu energiju i koncentraciju. U prvom poluvremenu su promašili sedam, osam otvorenih šuteva koje inače pogađaju. Na kraju krajeva, svi smo ljudi... Jednostavno, nije lako doći iz Eurolige i biti 100 posto energetski spreman i fokusiran', kazao je Rimac. Usput je između redaka poslao poruku svima u Partizanu da iz ovog moraju izvuči pouke...

No, isto tako je jako zadovoljan kako mu je momčad izgledala.

'Za moje igrače je ovo bio festival košarke bez obzira što su igrali tri utakmice prošli tjedan. Žele igrati protiv najboljih, žele igrati protiv prave ekipe. Krajem prvog poluvremena su nam ušli neki šutevi koji nisu naši šutevi... No, pratila nas je ta sreća koja prati hrabre. Od starta smo se postavili onako kako treba igrati protiv Partizana.'

Još je dodao:

'Jako lijepa pobjeda. Nadam se da će nam dati samopouzdanje i još više motiva za dobar rad.'