POPRAVLJANJE DOJMA

Škoti pronašli žrtvu, a njihov veznjak na utakmici napravio nešto što su čekali 67 godina i 166 dana

14.10.2019 u 17:01

U kvalifikacijama za Euro 2020. Škotska je prekinula crni niz poraza (četiri utakmice) protiv slabašnog San Marina 6:0, a proslavio se veznjak John McGinn

Škoti ove kvalifikacije žele što prije zaboraviti, zadnje utakmice (još su ostala dva kola) su za njih samo odrađivanje posla, jer su odavno izgubili šanse za plasman na Euro. Iz njihove skupine dalje su već prošli Belgija i Rusija.

Ovoj 'otočkoj' reprezentaciji ostalo je samo da poprave dojam pa si nisu smjeli dozvoliti kis protiv slabašnog San Marina. Taj posao su obavili rutinski, s pola gasa, a junak je bio veznjak Aston Ville John McGinn.

On je prvih 45 minuta zabio hat–trick (12, 27, 45+1), a po jedan su u nastavku dodali Shankland (65), Findlay (67) i Armstrong (86).

Tako je McGinn postao prvi škotski reprezentativac koji je došao do hat-tricka u prvom poluvremenu od Lawriea Reillyja kojem je to uspjelo u prijateljskom susretu protiv SAD-a u travnju 1952., odnosno prije 67 godina i 166 dana.