kup kralja

Sevilla i Osasuna izborili osminu finala, Rakitić nije nastupio

07.01.2024 u 19:17

Nogometaši Seville i Osasune izborili su plasman u osminu finala španjolskog Kupa kralja.

Sevilla je u susretu 16-ine finala na gostovanju pobijedila drugoligaša Racing Ferrol sa 2-1, dok je Osasuna tek nakon produžetaka kao gost porazila trećeligaša Castellon sa 1-0.

Marcao je u 30. minuti doveo Sevillu u vodstvo, no 20 minuta kasnije izjednačio je Manu Justu. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 75. minuti kada je Fran Manzanara zaradio drugi žuti karton i isključenje. Racing se dobro branio s igračem manje sve do 87. minute kada je Juanlu Sanchez iskoristio nepažnju domće obrane i pogodio za 2-1. Ivan Rakitić nije nastupio za Sevillu.

Još teže je do pobjede stigla Osasuna koja je na gostovanju kod trećeligaša Castellona pobijedila sa 1-0 nakon produžetaka. Pogodak odluke zabio je Jose Arnaiz u 108. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za pobjednički sastav igrao od 89. minute.