WTA Championships

Serena pomela Na Li i potvrdila svjetsku dominaciju

27.10.2013 u 19:18

Američka tenisačica Serena Williams obranila je naslov pobjednice na završnom WTA Championshipsu u Istanbulu i na najbolji mogući način okončala za nju nevjerojatnu 2013. godinu...

Williams je u finalu s 2-6, 6-3, 6-0 svladala Kineskinju Na Li, četvrtu nositeljicu turnira i petu igračicu svijeta. U meču koji je trajao dva sata i devet minuta Kineskinja je kontrolirala igru i rezultat gotovo set i pol, no izgubljeni servis kod zaostatka 3-4 i nekoliko propuštenih prilika za spašavanje drugog seta bilo je previše. Williams je od 3-3 u drugoj dionici osvojila devet uzastopnih gemova i sa 6-0 razbila Kineskinju u odlučujućem setu.

Novim je naslovom Amerikanka došla do 11. naslova ove sezone, te 57. u karijeri. Williams je pritom postala i prva igračica nakon Justine Henin koja je dva puta uzastopno osvajala WTA završnicu. Belgijanki je to pošlo za reketom 2006. i 2007. godine.

Spomenimo i da je u finalu parova pobjedu odnijela tajvansko-kineska kombinacija Su-Wei Hsieh / Shuai Peng, koja je u finalu nadigrala Ruskinje Jektareinu Makarovu i Elenu Vesninu sa 6-4, 7-5.