vaterpolska svjetska liga

Senzacionalni preokret hrvatskih vaterpolista koji su 'torpedirali' Ruse i izborili završni turnir Svjetske lige

15.02.2022 u 20:22

Nakon Grčke vaterpolisti Hrvatske su svladali i Rusiju u ogledu 2. kola skupine D Svjetske lige. U Zagrebu je bilo 11:9 (1:4, 4:4, 2:1, 4:0) čime su hrvatski reprezentativci osigurali završni europski turnir Svjetske lige...

Hrvatska je bila u posve izgubljenoj situaciji početkom treće četvrtine ovog ogleda. Naime, Rusija je tada povela s velikih 9:5, ali do kraja utakmice više nije zabila niti jedan jedini gol!

S druge strane, nakon što su zaključali vlastiti gol, hrvatski vaterpolisti počeli su polako stizati prednost.

Šest i pol minuta prije kraja Burić je definitivno vratio nadu golom za 8:9, dok je tri minute prije kraja Bukić izjednačio na 9:9.

Potom su zabijali Burić i Fatović za 11:9 i potvrdu velikog preokreta Hrvatske.

Fatović je bio prvi strijelac s tri gola, dva su dodali Bukić i Burić, a po jedan Vukičević, Žuvela, Benić i Lazić. Marko Bijač je sjajno branio tijekom drugog poluvremena te je zaustavio sedam od 11 ruskih udaraca.

Podsjetimo kako je Hrvatska u prvom nastupu, u Ateni, 12:11 svladala Grčku i večerašnjom pobjedom protiv Rusije osigurala je nastup na završnom europskom turniru Svjetske lige koji će se održati u Budimpešti od 28. do 30. travnja.