VELESLALOM adelboden

Senzacionalni Filip Zubčić sjajnom drugom vožnjom se s 12. mjesta probio na postolje!

06.01.2024 u 14:15

Veliki dan za hrvatsko skijanje!

Hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je treće mjesto u veleslalomu kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Adelbodenu, dok je prvo mjesto pripalo Švicarcu Marcu Odermattu.

Zubčić je sjajnom drugom vožnjom s 12. mjesta iz prve vožnje stigao do treće pozicije s vremenom 1:55.83 i zaostatkom od 1,77 sekundi za pobjednikom Odermattom koji je slavio s vremenom 1:54.06. Drugo je mjesto zauzeo Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 1,26 sekundi zaostatka za Švicarcem.

Za Zubčića je ovo 12. postolje u karijeri, a u četiri veleslaloma ove sezone četiri je puta bio među prvih pet. Ovo je Filipovo četvrto postolje u Adelbodenu u kojem je do sada tri puta bio drugi.

U poretku veleslalomaša Zubčić je nakon današnjeg rezultata drugi sa 240 bodova, dok je Odermatt prvi sa 400 bodova. Treći je Austrijanac Marco Schwarz sa 210 bodova.

I u ukupnom poretku skijaša Zubčić je napredovao, popeo se dva mjesta do četvrte pozicije i ima 258 bodova. Prvi je Odermatt sa 736 bodova, drugi je Schwarz sa 464 boda, a treći Kilde sa 320 bodova.

Sutra skijaši u Adelbodenu voze veleslalom, prva je vožnja u 10.30 sati, a druga u 13.30 sati.