IZNENAĐENJE ZA LIPPIJA

Senzacija! Dinamovac Beqiraj zabio, srušen 'dream team'!

23.03.2014 u 19:34

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Fatos Beqiraj sudjelovao je svojim prvim pogotkom u dresu Changchun Yataija u iznenađujućoj gostujućoj pobjedi kod branitelja naslova Guangzhou Evergrandea 3-1...

Momčad koju trenira Marcelo Lippi osvojila je posljednja tri izdanja kineskog prvenstva, prošle sezone osvojila je i Azijsku ligu prvaka, a dovođenjem Diamantija iz Bologne i u ovu sezonu je ušla s visokim ambicijama.

Međutim već u trećem kolu uslijedio je potpuno neočekivani domaći poraz od Changchun Yataija, momčadi koja u prva dva kola nije uspjela postići nijedan pogodak.

Zato se otvorilo u Guangzhouu gdje je šokirani domaćin već na startu drugog poluvremena zaostajao visokih 3-0.

Mrežu Zenga načeo je u 36. minuti svojim kineskim prvijencem donedavno napadač Dinama Fatos Beqiraj, a Argentinac Iglesias četiri minute kasnije povisio je na 2-0. I dok se očekivao furiozan ulazak domaćina u drugo poluvrijeme, uslijedio je novi šok i Brazilac Enio u 50. minuti podignuo je prednost gostiju na 3-0.

Domaćin je uspio smanjiti zaostatak u 58. minuti pogotkom Elkesona s 11 metara, no više od toga nije uspio napraviti. Nakon dvije uvjerljive pobjede na početku prvenstva i gol razlike 7-1 nakon dva kola, Guangzhou je doživio grubo prizemljenje.

Kineska Superliga, treće kolo:

Guangzhou Evergrande - Changchun Yatai 1-3 (Elkeson 58-11m / Beqiraj 36, Iglesias 40, Enio 50)