SLALOM U GARMISCHU

Schild zlatna, Jelušić doskijala do 17. mjesto

19.02.2011 u 14:42

Nakon tek 24. mjesta u prvoj vožnji, Ana Jelušić znatno je popravila svoj slalomski plasman u Garmischu vrlo dobrim drugim laufom. Zlatna je, očekivano, postala Marlies Schild

Austrijska skijašica Marlies Schild osvojila je zlatnu medalju u današnjem slalomu Svjetskog prvenstva u Garmisch-Partenkirchenu. Tako je najbolja slalomašica današnjice napokon došla do prvog zlata na velikim natjecanjima. Na svjetskim prvenstvima je do sada dva puta bila srebrna u slalomu i dva puta brončana u kombinaciji, dok sa olimpijskih igara ima dva srebra i jednu broncu.

Srebro je pripalo njenoj sunarodnjakinji Kathrin Zettel (+0,34), a bronca Šveđanki Mariji Pietila-Holmner (+0,65).

Naša najbolja skijašica Ana Jelušić, koja je nakon prve vožnje bila 24., u drugoj je utrci imala osmo vrijeme, te je na kraju završila na 17. mjestu (+3,65).

Još dvije hrvatske skijašice su izborile drugu vožnju, Sofija Novoselić je osvojila 28. mjesto (+8,01), a Iva Mišak 35. poziciju (+12,41), dok Tea Palić nije završila prvu utrku.

U nedjelju, posljednjeg dana natjecanja u Garmisch-Partenkirchenu, vozi se muški slalom u kojem je Ivica Kostelić jedan od glavnih favorita za naslov.