bundesliga

Schalke u izravnom dvoboju za ostanak zabio čak pet golova berlinskoj Herthi

14.04.2023 u 23:19

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke 04 je na svom terenu svladao berlinsku Herthu 5:2 te joj tako prepustio posljednje mjesto na ljestvici

Schalke je poveo 2:0 u uvodnih 15 minuta golovima Skarkea (3) i Bueltera (14), na 2:1 je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio Jovetić (45+3).

Domaći su u nastavku susreta preko Teroddea (48) i Bueltera (78) povisili na nedostižnih 4:1 prije no što je Richter (84) pogodio za 4:2, da bi konačnih 5:2 postavio Kaminski (90+2) prekrasnim golom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Filip Uremović odigrao je čitav susret za Herthu kod koje je Ivan Šunjić ostao na klupi.

Ovom pobjedom Schalke je skočio na 16. mjesto ljestvice s 24 boda, dva više od posljednje Herthe, a između njih je 17. Stuttgart s 23 boda.

Vodi Bayern s 58 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.