bundesliga

Schalke u gostima stigao do važne pobjede golom u 102. minuti iz penala

05.05.2023 u 23:15

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazili Mainz 3:2

Schalke je dva puta vodio (1:0, 2:1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je Leandro Barreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije Tom Kraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost. U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2:2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade.

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. s 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

U drugom susretu večeri Köln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen 2:1 prekinuvši tako niz 'apotekara' od 14 susreta bez poraza.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, oba gola za Köln zabio je Davie Selke (14, 36), dok je za domaćine strijelac bio Amine Adli (28).

Köln je sada deseti s 38 bodova, dok je Bayer šesti s 48 bodova. Na vrhu su Bayern (62) i Borussia Dortmund (61).