UZ POVOLJNO SUĐENJE

Rukometašice najavile polufinale, ispale nakon dvije utakmice

10.12.2014 u 20:10

Protiv Njemica pola je hrvatskih golova postigla Andrea Penezić, dok su sve druge bile ispod prosjeka. Sudački nam je kriterij bio naklonjen, jer su Njemice imale 12, a naše niti jednu minutu isključenja, ali svejedno se nije moglo do pobjede

Hrvatska - Njemačka 24:26

60'- utakmica je gotova! Iako su Njemice imale 12 minuta, a naše niti jedno isključenje, Hrvatska je ispala nakon dvije utakmica
55'- pogodak Njemica za 'plus dva'... veliki problemi za naše igračice. ALi 12 put pogađa Penezić (23:24)
52'- 11 pogodak Penezić za novi egal (22:22)
48'- s igračicom više, Anita Gaće pogađa prvi put na utakmici (21:21)
47'- tko drugi nego Penezić za novi egal
42'- Bašić pogađa za 'plus dva' Hrvatske iz kontre (19:17)
41'- Penezić još jednom pogađa i Hrvatska ponovo vodi
39'- Ježić s crte za novi egal (17:17)
35'- Sonja Bašić pogađa još jednom za novo izjednačenje (16:16)
33'- s igračicom više naše poentiraju za novi egal
31'- počelo je drugo poluvrijeme...

30'- Penezić još jednom pogađa! (14:11)
27'- još jedan pogodak Penezić! Plus tri za Hrvatsku
21'- pogodak Horvat i vodstvo Hrvatske!
20'- Mičijević pogađa iz koraka za novi egal
18'- s deset metara, pogađa Lidija Horvat (9:9)
16'- još jednom Penezić za novi egal (8:8). Nažalost, teško se ozlijedila Miranda Tatari...
15'- kad ne može nitko drugi, ponovo pogađa Penezić (7:7)
10'- Penezić još jednom pogađa s igračem više (6:5)
7'- Penezić pogađa iz sedmerca za novo vodstvo (5:4)
6'- niti dvostruki blok ne može zaustaviti Penezić za novo vodstvo (4:3)
5'- Lidija Horvat s desnog krila pogađa za novo vodstvo (3:2)
4'- Penezić pogađa s deset metara, ali brzi odgovor Nijemica (2:2)
2'- Milanović-Litre postiže prvi pogodak iz kontre! (1:0)
0'- utakmica je počela...

U prvom kolu Europskog prvenstva obje su reprezentacije poražene, Hrvatska protiv Švedske 30:28, a Njemačka protiv Nizozemske 29:26. Kako su u međuvremenu Nizozemke i Šveđanke odigrale neriješeno, gubitnik ovoga susreta ispada s Euro. Poslije utakmice protiv Švedske, naše su reprezentativke bile vidno razočarane, ali su zato bile složne kako će to što prije zaboraviti i okrenuti novi list za ovaj dvoboj. Ulog ne može biti veći...