BEZ ŠANSE

Rukometašice Lokomotive nastavile crni niz u Ligi prvakinja, deveti poraz u isto toliko utakmica

18.12.2022 u 15:52

Rukometašice zagrebačke Lokomotive u nedjelju su očekivano doživjele i deveti poraz u skupini B Lige prvakinja, a u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu svladala ih je ekipa francuskog Metza sa 27-18 (13-6)

Kod hrvatskih prvakinja Ana Malec je prednjačila s pet pogodaka, od toga četiri iz sedmeraca, a triput je mrežu zatresla Klara Birtić. Vratarica Lena Ivančok je zaustavila devet suparničkih pokušaja. Kod Metza su najbolje sa po pet golova bile Debbie Bont i Sarah Bouktit, a vratarica Hatadou Sako sakupila je devet obrana.

Francuskinje su ovom pobjedom ponovno izbile na vrh ljestvice skupine B sa 15 bodova, a prate ih sa po 14 bodova Esbjerg, Gyor i Rapid Bukurešt. Lokomotiva je na zadnjem mjestu bez ijednog boda.

Metz je od treće minute i rezultata 2-2, napravio seriju od 4-0 u sljedećih pet minuta te postupno povećavao prednost. Na poluvremenu je ona iznosila sedam golova (13-6). U drugom dijelu su gošće brzo došle i do +9 (16-7), da bi Lokomotiva iskoristila svoju bolju igru i u 46. minuti ponovno došla na samo četiri pogotka zaostatka (19-15).

Do kraja utakmice Francuskinje su opet podigle razinu svoje igre te postigle osam pogodaka, primile samo tri i dvoboj završile s devet golova prednosti (27-18).

U Ligi prvakinja sada nastupa stanka do sljedeće kalendarske godine. U 10. kolu Lokomotiva će ponovno biti domaćin, a 8. siječnja će u Sutinska vrela stići turski Kastamonu, što će izabranicama Nenada Šoštarića biti najveća prilika za prvu pobjedu. Turkinje imaju dva boda, a osvojile su ih pobijedivši u svojoj dvorani Lokomotivu.