NBA predsezona

Rose bolji od Duranta, povratak Grega Odena!

24.10.2013 u 09:24

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je čak 11 predsezonskih utakmica NBA lige, a u onoj najzanimljivijoj, između Oklahome Cityja i Chicaga, slavili su Bullsi rezultatom 104-95...

Derrick Rose zasjenio je Kevina Duranta u prvom međusobnom duelu ove sezone. Iako je riječ u prijateljskom ogledu, Rose je proveo čak 35 minuta na parketu, a Durant 32. Razigravač Chicaga ubacio je 26 poena, upisao četiri skoka i šest asistencija, dok je s druge strane Durant ubacio četiri koša manje i upisao jednu asistenciju manje. Spomenimo i da je Rose prelomio utakmicu u posljednje četiri minute, kada je ubacio tri od svoje četiri trice na susretu.

Aktualni prvak Miami Heat gostovao je kod, uz Chicago, jedine neporažene momčadi predsezone, New Orleans Pelicansa, i slavio rezultatom 108:95. Miami je utakmicu dobio u posljednjoj dionici, kada je ubacio 31, a primio svega 13 poena.

Ubitačan su dvojac bili LeBron James (27) i Dwyane Wade (25), koji su kombinirano ubacili 52 poena. Svakako treba spomenuti povratak na parket prvog picka drafta 2007. godine – Grega Odena. Povratak nakon više od četiri godine kako nije igrao se dogodio u drugoj četvrtini, a Oden je na parketu proveo četiri minute. Upisao je jedno zakucavanje, dva promašena slobodna bacanja, te po dva skoka, izgubljene lopte i prekršaja.

Od ostalih rezultata istaknimo uvjerljivu pobjedu Toronta protiv Memphisa pred svojim navijačima, 108-72, te tijesnu domaću pobjedu Sacramento Kingsa nad Golden State Warriorsima – 91-90.

Pred nama su još samo dvije večeri predsezonske košarke, nakon čega slijedi zatišje "pred buru", odnosno tri slobodna dana za sve momčadi. Potom, u noći s utorka na srijedu, novu sezonu NBA lige otvaraju Indiana i Orlando, a samo sat vremena nakon njih na parketu u Miamiju izlaze aktualni prvaci protiv mrskih neprijatelja Chicago Bullsa. Prvu večer nove sezone NBA lige zatvorit će losanđeleški derbi Lakersa i Clippersa.