KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKU LIGU

Rijeka je prošla dalje!

08.08.2013 u 17:10

Nakon pobjede 2:1 na svojoj Kantridi, pred Rijekom je uzvratni ogled drugog pretkola protiv Žiline (17.30 sati). Ukoliko prođu Riječani bi nakon 33 godine ušla u play-off Europske lige. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Žilina – Rijeka 1:1
Strijelac: 0:1 Pokrivač (50'), 1:1 Mihalik (89')

Žilina: Dubravka, Hučko (od 82. Ricardo Nunes), Akakpo, Vavro, Mabouka, Pečovsky, Škvarka, Paur (od 66. Bello), Majtan, Pich (od 66. Jelić), Mihalik
Rijeka: Vargić, Škarabot, Knežević, Tomečak, Marić, Alispahić (od 77. Močinić), Maleš, Pokrivač, Jugović (od 20. Kvržić), Benko Sharbini (od 60. Zlomislić)

90' KRAJ. RIJEKA JE PROŠLA
89' gol za Žilinu. Mihalik je izjednačio
85' opet Vargić spašava gol Rijeke
84' Rijeci se smiješi prolazak dalje. Još šest minuta do kraja. Ajmo Rijeka
80' kakva prilika domaćina. Majtan je tukao, a Vargić obranio krajnjim naporom
76' lijep pokušaj Majtana glavom, Vargić brani
74' sada je svoj šut iskušao Alispahić, ali točno u Dubravku
70' Benko iz slobodnjaka prijeti, ali preko gola
61' Mihalik je ubacio u peterac Rijeke, no nikog od njegovih igrača nije bilo tamo
59' ovaj pogodak dao je krila Rijeci koja igra puno bolje nego u prvom dijelu
50' gool za Rijeku! Pogodio je Pokrivač s ruba šesnaesterca

47' opasno je bilo pred golom Rijeke, nakon velike gužve sudac je svirao prekršaj Akakpoa
46' započelo je drugo poluvrijeme
45+2' sjajno se sada Benko oslobodio čuvara i s vrha šesnaesterca pucao, no Dubravka je vrlo dobro reagirao
45' budi se Rijeka, ubačena lopta do Benka, no previsoka lopta za napadača Rijeke
42' prva ozbiljna akcija Rijeke. Iz trka je pucao Sharbini, no lopta je završila u korneru
40' ulazimo u samu završnicu prvog dijela. Rijeka može biti zadovoljna situacijom na terenu.
36' Rijeka, točnije Sharbini, odigrali su lijepu akciju, no Anas je htio previše te su mu u kaznenom prostoru domaći braniči oduzeli loptu
32' dosta se slabo igra u Žilini. Istian, domaćini imaju nekakvu dominaciju, ali sve u svemu to izgleda dosta loše
28' dosta problema Rijeka ima s predajom lopte, tako da domaćini vrlo lako uspio prekinuti napade
23' Hučko je iz slobodnjaka s desne strane pokušao iznenaditi Vargića
23' žuti karton je dobio kapetan Rijeke Knežević zbog grubog starta
22' opet prijete domaćini, Pih glavom s pet metara gađa točno u Vargića
19' još uvijek gledamo lagani pritisak domaćina, no svi njihovi napadi nisu previše opasni
15' vrlo dobra prilika za Žilinu, Mihalik je dobio loptuu prostor, ali je na vrijeme istrčao Vargić
13' zadnjih nekoliko minuta gledamo presing Žiline
10' prošlo je deset minuta utakmice, zasad nema nekih opasnosti niti zanimljivih akcija.
6' Rijeka je napokon povezala svoje redove, tako da gledamo laganu premoć Kekovog sastava
3' neopreznost obrane Rijeke, do lopte je u gužvi došao Paur no njegov udarac također odlazi pored gola
2' opasan pokušaj Žiline. Nakon kornera Hučko je bio najviši no njegov udarac je otišao pored gola
1' započela je utakmica

U prvoj utakmici Rijeka je na Kantridi nadigrala Žilinu sa 2:1 tako da je pred igračima Matjaža Keka teških 90 minuta u Slovačkoj ako žele ispisati povijest i proći u play-off Europske lige.

'Uzvratni susret jednako je bitan kao i prva utakmica ali isto tako i utakmica koja nas očekuje u ponedjeljak. Europa sa sobom nosi izazov i prema tome se tako mora i odnositi', kazao je trener Rijeke Matjaž Kek

Ako prođu Žilinu nogometaši Rijeke u play-offu mogu očekivati vrlo atraktivnog protivnika među kojima su klubovi kao Tottenham, Dinamo Kijev, Sporting Braga, Fiorentina, Stuttgart, Sevilla…