JUBILARNA 20. KRUNA

Real Madrid osvojio Kup kralja; Luka Modrić zaigrao u završnici utakmice

07.05.2023 u 00:06

Real Madrid je finalu Kupa kralja s 2:1 svladao Osasunu za svoju 20. titulu u ovom natjecanju, a prvu nakon devet godina

Junak Realove pobjede bio je mladi Brazilac Rodrygo koji je postigao oba pogotka za 'Kraljeve.

Prvi je zabio već u 106. sekundi utakmice nakon dodavanja Viniciusa, a drugi u 70. minuti nakon šuta Tonija Kroosa i odbijene lopte. Momčad iz Pamplone se pokazala kao tvrd orah, a u 58. minuti je izjednačio Lucas Torro.

Luka Modrić je igrao od 82. minute, a ovo mu je bila prva utakmica nakon ozljede zadnje lože.

Ante Budimir je igrao 70 minuta za Osasunu, a propustio je dobru šansu u 22. minuti, no njegov udarac glavom prošao je pored vratnice.

• +10
Real Madrid - Osasuna, finale Kupa kralja, 2023. Izvor: EPA / Autor: JOSE MANUEL VIDAL