škotska liga

Razigrani Borna Barišić dvostruki asistent u uvjerljivoj pobjedu Rangersa; Josip Juranović ostao na klupi Celtica

28.12.2022 u 23:06

Vrlo lako su nogometaši Glasgow Rangersa upisali nova tri boda u domaćem prvenstvu nakon što su u domaćem susretu 19. kola svladali Motherwell 3:0

Cijelu utakmicu za Rangers je odigrao hrvatski reprezentativac Borna Barišić koji se istaknuo s dvije asistencije, obje u prvom poluvremenu.

Barišić je prvo asistirao Morelosu u 13. minuti koji je pogodio za 1:0, dok je u 39. minuti namjestio gol Goldsonu za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Tillman u 63. minuti utakmice.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak nije bio u sastavu Rangersa.

Na ljestvici je Rangers i dalje drugi te ima devet bodova manje od Celtica (45-54). U ovom kolu Celtic je lako u gostima svladao Hibernian 4:0. Dva gola je postigao Mooy, dok su po jedan dodali japanski nogometaši Maeda i Furuhashi. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović utakmicu je odgledao sa Celticove klupe za pričuve.