Francuski kup

PSG pregazio Dijon; u velikoj golijadi domaćin od straha od moćnog pariškog sastava zabio čak dva autogola

12.02.2020 u 23:52

Nakon Rennesa, plasman u polufinale francuskog nogometnog Kupa izborili su PSG i Lyon

Nakon Rennesa, plasman u polufinale francuskog nogometnog Kupa izborili su PSG i Lyon. PSG je na gostovanju deklasirao Dijon sa 6:1, dok je Lyon u derbiju večeri pobijedio Marseille s 1:0.

Francuski prvak je projurio Dijonom pobijedivši s čak 6:1. Domaćin se dobro držao 40 minuta, međutim kada je Kylian Mbappé koncem prvog dijela zabio za 2:1, igra Dijona se raspala i PSG je u nastavku zabio četiri gola. Zanimljivo, igrači Dijona čak dva gola su sami ugurali u vlastitu mrežu.

Strijelci za PSG bili su Lautoa (1-ag), Mbappé (44), Thiago Silva (50), Pablo Sarabia (55, 90+1), Coulibaly (86-ag), dok je pogodak za Dijon zabio Chouiar (13).

U susretu između Lyona i OM-a presudio je pogodak Houssema Aouara u 81. minuti. Domaćin je mogao i ranije do gola, ali Moussa Dembele nije u 70. minuti realizirao kazneni udarac. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

U posljednjem susretu četvrtfinala u četvrtak se sastaju četvrtoligaš Epinal i St Etienne.

REZULTATI

Dijon - PSG 1:6 (Chouiar 13 / Lautoa 1-ag, Mbappé 44, Thiago Silva 50, Sarabia 55, 90+1, Coulibaly 86-ag)

Lyon - Marseille 1:0 (Aouar 81)