serie A

Prvak Napoli pobjedom ispratio Sampdoriju u Serie B

04.06.2023 u 20:37

Nogometaši Napolija, novi prvaci talijanske Serie A, u zadnjem su nastupu sezone 2:0 svladali budućeg drugoligaša Sampdoriju

Napoli je suparnika slomio u drugom poluvremenu kada je postigao oba gola. U 64. minuti Victor Osimhen je pogodio s bijele točke za 1:0. Nigerijskom napadaču to je bio 26. prvenstveni gol čime je potvrdio status najboljeg strijelca sezone u Serie A.

Konačnih 2:0 postavio je Argentinac Simeone koji je u 85. minuti sjajno zabio s 20 metara čime je velika fešta na Diego Armando Maradona stadionu mogla početi.

Na kraju je prvak Napoli skupio čak 90 bodova ove sezone, odnosno, šesnaest više od Lazija koji je osvojio drugo mjesto.

Bila je ovo posljednja utakmica Luciana Spallettija na mjestu trenera Napolija koji napušta tu dužnost nakon iznimno uspješne sezone.