Čudesni RINO MAŠIĆ

Povijesni uspjeh hrvatskog tinejdžera; pokorio konkurenciju na Svjetskom prvenstvu!

06.09.2023 u 14:43

Hrvatski natjecatelji osvojili su ukupno šest medalja na Svjetskom prvenstvu u obaranju ruke koje se održalo u kazahstanskom Almatiju

Po prvi puta u povijesti Hrvatska je osvojila svjetsko zlato, a uspjelo im je to u seniorskoj kategoriji u konkurenciji više od 1300 natjecatelja iz 50 država. Povijest je ispisao 19-godišnji Rino Mašić.

'Svjetsko zlato u seniorskoj kategoriji čekali smo 14 godina te smo naravno iznimno zadovoljni i ponosni na našeg Rina Mašića koji s devetnaest godina iza sebe već ima dvostruku europsku te svjetsku titulu, a naravno srebro i bronca Luke Drokana te dvije bronce sedamnaestogodišnjeg Rudija Antolića ulijeva sigurnost u budućnost hrvatskog para obaranja ruke za koje se nadamo da uskoro postaje paraolimpijski sport', rekao je Aleksandar Jakovac, predsjednik hrvatskog i dopredsjednik europskog saveza za obaranje ruke.

'Boljeg rođendanskog poklona od zlatne medalje nisam mogao niti u snu poželjeti', ističe devetnaestogodišnji Rino Mašić koji je na sami rođendan osvojio povijesnu seniorsku zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu.