DRUGI KRUG EUROLIGE

Planinić zagorčao život Markotinom Bešiktašu

27.12.2012 u 22:53

Košarkaši Unicaje, koje s klupe vodi hrvatski stručnjak Jasmin Repeša, startali su pobjedom u Top 16 Eurolige, isto kao i Caja Laboral Žana Tabaka

U sklopu skupine E u završnici je Repešina momčad na domaćem parketu savladala Brose Baskets 85:82. Posljednju dionicu igre Unicaja je dobila 22:13 u svoju korist i tako rješila utakmicu.

Predvodio ju je Marcus Williams sa 19 koševa, dok je veliku pomoć imao u Andyju Panku koji je ubacio 16 koševa uz 7 skokova. Luka Žorić upisao je 9 koševa (dvice 3-6, sl. bacanja 3-3), uz 4 skoka za 17 minuta igre, dok je Krunoslav Simon za nepunih sedam minuta na parketu ostao bez koša uz tek jedan neuspješan pokušaj za tricu.

Kod gostiju je najefikasniji sa 16 koševa bio Sharrod Ford, dok je Anton Gravel upisao 15 koševa i 8 asistencija.

U skupini F Tabakova Caja Laboral savladala je kod kuće aktualnog europskog prvaka Olympiacosa 82:74, dok je Montepaschi sa 79:69 također kod kuće pobijedio Maccabi. Maciej Lampe (25 koševa), Brad Oleson (15 koševa) i Thomas Huertel (13 koševa, 7 asistencija) bili su junaci pobjede basijskog sastava nad Olympiacosom, kojeg je s druge strane predvodio njihov kapetan Vassilis Spanoulis sa 18 koševa.

U redovima Montepaschija je, pak, najbolji sa 18 koševa bio Tomas Ress, dok je vodeći strijelac Maccabija sa 13 koševa bio Lior Eliyahu.

U dvije ranije odigrane utakmice slavili su gosti, pa je tako Real u skupini E bio bolji od Albe 77:63, dok je Himki u sklopu skupine F savladao Beşiktaş 80:75.

Jedan od najzaslužnijih igrača Himkija za ostvarenu pobjedu bio je hrvatski košarkaš Zoran Planinić sa 13 koševa (dvice 6-9, trice 0-3, sl. bacanja 1-3), 9 asistencija i 5 skokova za nepunih 37 minuta igre.

Najefikasniji igrač Himkija sa 20 koševa, kojima je pridodao i 5 skokova i 5 ukradenih lopti, bio je Vitalij Fridzon, dok je 17 koševa ubacio Paul Davis. Krešimir Lončar ugradio je 8 koševa (dvice 4-9), 1 skok i 1 asistenciju za 21 minutu na parketu.

S druge strane prednjačio je Patrick Christopher s 20 koševa, dok je Damir Markota za 33 minute upisao 6 koševa (dvice 3-6, trice 0-5), 8 skokova, 4 asistencije, 4 ukradene i 3 izgubljene lopte.

Kod Reala je najučinkovitiji sa 15 poena bio Sergio Llull, koji je pridodao i 6 asistencija. Rudy Fernandez, Nikola Mirotić i Jaycee Carroll zabili su svaki po 13 za pobjedu 'kraljevskog kluba' i uspješan start u drugu fazu natjecanja.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper nije dobio priliku za igru kod pobjedničke momčadi, dok su kod Albe jedini dvoznamenkasti igrači bili Albert Miralles (14) i Jekel Foster (10).