NHL

Pittsburgh u zadnjih šest minuta od 0:2 stigao do pobjede

13.03.2013 u 10:11

Velikim preokretom u posljednjoj trećini hokejaši Pittsburgha su u derbiju Istočne konferencije NHL lige pobijedili Boston s 3:2

Bruinsi su poveli u prvoj trećini pogocima Zdena Chare i Tylera Seguina i održavali su takvu prednost sve do 14. minute završne dionice kada je krenuo uragan domaćih. Najprije je smanjio Chris Kunitz, da bi samo minutu kasnije izjednačio Brandon Sutter. Isti je igrač dvije minute prije kraja donio Penguinsima šestu uzastopnu pobjedu u NHL ligi. Sidney Crosby nakon osam uzastopnih utakmica nije ubilježio ni pogodak ni asistenciju, ali Pittsburghu to u utorak nije naštetilo.

U velikoj su formi i dalje hokejaši Anaheima. U utorak su u St. Paulu nadigrali Minnesotu s 2:1, a ključnu su prednost, kao i Pittsburgh, ostvarili u zadnjoj trećini. Minnesota je vodila od prve trećine pogotkom Devina Setoguchija, da bi Ducksi sve preokrenuli zahvaljujući Patu Maroonu i Luci Sbisi. Za Anaheim je ovo četvrta uzastopna pobjeda i osma utakmica zaredom u kojoj je osvojio barem bod.

Phoenix je pred svojim navijačima pomeo aktualnog prvaka Los Angeles s 5:2. Već u 13. minuti druge trećine je bilo 4:0 za Coyotese, a do kraja su Kingsi tek malo ublažili poraz. Dvostruki je strijelac za domaće bio Mikkel Boedker, a po pogodak su dodali Shane Doan, Raffi Torres i Rob Klinkhammer.

Nashville je prekinuo seriju od šest uzastopnih gostujućih poraza, svladavši Dallas s 4:0. Strijelci su za Predatorse bili Nick Spalling, Shea Weber, Gabriel Bourque i Rich Clune, a Pekka Rinne je obranio 32 udarca za peti 'shutout' sezone. Nijedan drugi vratar nije više puta sačuvao čistu mrežu u aktualnoj sezoni.

7. Detroit 26 10 2 5 9 29
8. Minnesota 25 8 5 2 10 28