NBA LIGA

Pistonsi i Bogdanović na stupu srama. Imaju smo tri pobjede

02.01.2024 u 10:32

Sinoć su na NBA terene istrčala trojica hrvatskih košarkaša, a pobjede su upisali LA Clippersi Ivice Zubca i Utah Jazz Luke Šamanića, dok su Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića doživjeli još jedan poraz.

LA Clippersi su kod kuće sa 121-104 bili bolji od Miami Heata, a Zubac je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa šest koševa, 12 skokova i jednom asistencijom u 28:48 minuta na terenu.

Kawhi Leonard zabio je 24 koša i uhvatio šest skokova nakon što je propustio posljednje četiri utakmice zbog kontuzije kuka, a Paul George je dodao 23 poena.

Norman Powell zabio je 22 poena s klupe uz šut 9-11, a James Harden dodao je 15 poena i 10 asistencija dok su Clippersi pobijedili 12. put u posljednjih 14 utakmica.

Bam Adebayo upisao je 21 poen i 15 skokova, a Kevin Love dodao je 17 poena s klupe za Heat, koji je bio bez Jimmyja Butlera (noga) i nekoliko drugih igrača.

Houston Rockets su kod kuće sa 136-113 bili bolji od Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića koji je odigrao 26:40 minuta i zabio 14 koševa (šut iz igre 4/11, trice 3/4) i dodao tome dva skoka i dvije asistencije.

Alperen Sengun i Jalen Green zajedno su zabili 37 koševa u trećoj četvrtini za domaćina. Sengun je završio s 26 poena, devet asistencija i tri ukradene lopte, dok je Green upisao ukupno 22 poena i pet skokova.

Najbolji strijelac Pistonsa bio je Alec Burks sa 21 poenom, A Jaden Ivey je dodao 19.

Utah Jazz su u Salt Lake Cityju sa 127-90 pobijedili Dallas Maverickse. Do pobjede ih je predvodio Jordan Clarkson s triple-double učinkom od 20 koševa, 11 asistencija i deset skokova. Luka Šamanić je u 3:48 minute na terenu zabio dva koša (šut iz igre 1/4) za Utah i upisao jedan skok.

Ovom visokom pobjedom Utah se osvetio Mavericksima za visoki poraz od 6. prosinca 97-147 u Dallasu.

Luka Dončić je utakmicu završio s 19 poena, 14 asistencija i šest skokova. Kyrie Irving se vratio nakon 12 utakmica odsustva zbog ozljede i ubacio je 14 koševa, devet skokova i četiri asistencije za Dallas.

Toronto Raptors su kod kuće sa 124-121 nadigrali Cleveland Cavalierse, a predvodio ih je Pascal Siakam sa 36 poena. Scottie Barnes dodao je 20 poena za Raptorse, koji su izgubili prethodne dvije utakmice. Caris LeVert je bio najbolji pojedinac Cavaliersa sa 31 poenom, a Donovan Mitchell je dodao 26.

Denver Nuggets su kod kuće sa 111-93 pobijedili Charlotte Hornetse kojima je ovo 11. uzastopni poraz. Jamal Murray je zabio 11 od svojih 25 koševa u trećoj četvrtini za Denver, Michael Porter Jr. je ubacio 22, a Nikola Jokić 13 poena uz 11 skokova.

Miles Bridges upisao je 26 ubačaja i devet skokova, Brandon Miller i Nick Richards zabili su po 15 poena, a Bryce McGowens i Ish Smith dali su po 10 poena za Charlotte.