DOMAĆIN PREJAK

Osječanke bez iznenađenja na Islandu; hrvatske prvakinje ostale bez nogometne Lige prvakinja i velikog financijskog bonusa od Uefe

09.09.2021 u 20:55

Nogometašice Osijeka nisu izborile skupine Lige prvakinja, jer su poslije 1:1 kod kuće, u uzvratnom susretu poražene od islandskog Breidablika 3:0

Prvakinje Hrvatske pokleknule su na zadnjoj stepenici. Djevojke su dale sve od sebe, ali su morale čestitati domaćinu koji je zasluženo izborio elitno natjecanje te osigurao najmanje 400 tisuća eura koliko dobiva svaka ekipa za plasman u skupine. Iznos je to s kojim bi Osječanke imale osiguran miran financijski život sljedećih nekoliko sezona, ali…

Islanđanke su uoči međusobnih utakmica slovile za favoritkinje, a to su potvrdile na terenu.

Naš predstavnice nisu dobro ušle u susret, te su u ranoj fazi primile dva pogotka. Prvo je mrežu Osječanki u devetoj minuti zatresla Hildur Antonsdottir, a samo minutu kasnije bilo je 2:0, strijelac je bila Taylor Marie Zimer.

Osječanke su i drugo poluvrijeme loše otvorile, jer je u 48. minuti za 3:0 pogodila Agla Maria Albertsdottir pa je postalo jasno da hrvatski ženski nogomet neće imati klub u Ligi prvakinja.

• +3
ŽNK Osijek - Breidablik, 1. utakmica play-offa Lige prvaka Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL