pripremna utakmica

Osijek je dva puta gubio, ali je na kraju ipak 'slomio' jakog češkog prvoligaša

02.07.2023 u 20:08

Nogometaši Osijeka u Sloveniji su odigrali pripremnu utakmicu protiv Bohemiansa te su četvrtu momčad češkog prvenstva svladali 3:2

Bohemians je bolje otvorio susret u Radencima te terensku inicijativu kapitalizirao već u 34. minuti susreta kad je Kozak zabio za vodstvo češkog prvoligaša.

U nastavku susreta oba su trenera imala podosta toga za vidjeti jer pala su čak četiri gola.

Osijek je na 1:1 izjednačio u 62. minuti golom Bukvića, ali samo tri minute kasnije Prekop zabija za novo vodstvo Bohemiansa.

Momčad Stjepana Tomasa nije se predavala te je u posljednjih 15 minuta susreta ipak uspjela preokretom doći do pobjede. Prvo je Gržan u 75. minuti zabio za 2:2, a u 80. minuti je Živković zabio za konačnih 3:2.

STRIJELCI: 0:1 - Kozak (34), 1:1 - Bukvić (62), 1:2 - Prekop (65), 2:2 - Gržan (75), 3:2 - Živković (80).

OSIJEK: Malenica - Guedes, Bralić, Evangelou, Drambajev - Jugović, Nejašmić - Bukvić, Caktaš, Lovrić - Mierez (još su igrali: Barešić, Fućak, Špoljarić, Fiolić, Omerović, Gržan, Brlek, Hiroš, Živković, Prekodravac, Mikolčić). Trener: Stjepan Tomas.

BOHEMIANS: Valeš - Hulka, Krapka, Hybs - Dostal, Janoš, Jandrišek, Kovarik - Kozak - Mužik, Puškač (još su igrali: Matoušek, Demančik, Kadlec, Vata, Kostl, Hruby, Reichl, Beran, Prekop). Trener: Jaroslav Vesely.