ZABIO POGODAK

Odličan debi Bašića u velikoj švicarskoj golijadi

19.07.2015 u 19:48

Ovog je vikenda započela nova sezona u švicarskoj Super ligi, a prvo kolo i utakmicu između Grasshoppersa i Thuna svakako će po dobrome pamtiti i hrvatski nogometaš Marko Bašić koji je zabio u trijumfu 5:3

Grasshoppers je ovog ljeta angažirao Bašića koji se u prvoj utakmici iskazao odličnom igrom, ali i postignutim pogotkom u 30. minuti. Bašić je svoj prvijenac u švicarskoj Super ligi zabio glavom, nakon odličnog ubačaja iz kornera kojeg je izveo bivši igrač Arsenala i Lyona Kim Källström, a koji je također ovog ljeta pristigao u Grasshoppers. Utakmica je u konačnici završila rezultatom 5-3 za Grasshopper koji se zbog dobre gol razlike, nakon prvog kola, nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Na drugom se mjestu, s istim brojem bodova, nalazi Basel koji je s 2-0 pobijedio Vaduz, a s istim je rezultatom St. Gallen pobijedio Lugano, klub koji se ove sezone vratio u prvu ligu i za kojeg je nedavno potpisao još jedan hrvatski nogometaš. Riječ je o Goranu Jozinoviću, bivšem igraču Hajduka, a hrvatski nogometaš u porazu svoje momčadi nije upisao minute. Podsjetimo, upravo je Bašić, prije potpisa za Grasshopper, bio jedan od ključnih igrača Lugana, za kojeg je u prošloj sezoni zabio 11 golova, od kojih je njih šest zabio u posljednjih osam utakmica i tako osigurao Luganu povratak u elitni razred švicarskog nogometa.

Ostale utakmice prvog kola švicarske Super lige završile su nerješeno, odnosno podjelom bodova. U sljedećm kolu je na rasporedu vrlo zanimljiva utakmica, odnosno susret u kojem Grasshopper, najtrofejniji švicarski klub, dočekuje momčad Basela, klub koji zadnjih godina suvereno vlada švicarskim nogometom.