SVJETSKI KUP

Nova senzacija u alpskom skijanju: Nikada nije bila prva, a sada je mnogima pomrsila račune

05.03.2022 u 13:41

Francuskinja Romane Miradoli priredila je iznenađenje u subotu pobijedivši u superveleslalomu kojeg su skijašice vozile u Lenzerheideu za Svjetski kup, a Talijanka Federica Brignone je osigurala mali Kristalni globus u toj disciplini

Miradoli, kojoj je ovo prva pobjeda u Svjetskom kupu, bila je najbrža s vremenom 1:19.87. Druga je bila Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 38 stotinki zaostatka (1:20.25), a treća Švicarka Lara Gut Behrami sa 88 stotinke sporijim vremenom (1:20.75).

Talijanka Brignone osvojila je mali Kristalni globus u super G-ju čak i prije nego je startala zahvaljujući grešci svoje sunarodnjakinje Elene Curtoni.

Prije početka utrke Brignone je u poretku skijašica za superveleslalom imala 103 bodova prednosti ispred Curtoni, jedine koja ju je mogla ugroziti dvije utrke prije kraja sezone.

Nakon utrke koju je Brignone završila na devetom mjestu, ostala je vodeća s nedostižnih 506 bodova. Curtoni je u poretku super- G-ja druga sa 374 bodova, a treća je još jedna Talijanka Sofia Goggia sa 332 boda.

Za 31-godišnju Brignone, koja je 2020. osvojila Veliki Kristalni globus, to je prvi mali Kristalni globus u super-G-ja. Zadnji super-G sezone skijašice voze za dva tjedna na završnici.

U ukupnom poretku skijašica Shiffrin je prva sa 1.106 bodova, Slovakinja Petra Vlhova druga sa 1.039 bodova, a treća je Brignone sa 851 bodom.