WILLINGEN

Norvežaninu lutrija s vjetrom donijela pobjedu i rekordni skok

03.02.2024 u 20:28

Norvežanin Johann Andre Forfang pobjednik je natjecanja za Svjetski kup u skijaškim skokovima održanog u Willingenu u subotu.

U natjecanju koje su obilježili nepredvidivi udari vjetra Forfang je imao najviše sreće, kako u prvoj, tako i u drugoj seriji te slavio sa 252.7 bodova, odnosno skokovima od 144,0 i 155,5 metara, čime je postavio novi rekord skakaonice.

Čak 31.0 bod manje osvojio je drugoplasirani Japanac Ryoyu Kobayashi, koji je nakon prve serije bio 15. sa skokom od 128,0 metara, ali je u drugoj seriji popravio plasman za 13 mjesta doletjevši na 148,0 metara.

Treće je mjesto zauzeo Norvežanin Kristoffer Eriksen Sundal sa 219.9 bodova (138,0 i 150,0m).

Vodeći nakon prve serije, Finac Antti Aalto u drugoj seriji nije uspio ponoviti odličan skok te je na kraju pao na 14. mjesto.

Vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Austrijanac Stefan Kraft nije imao sreće s vjetrom u prvoj seriji, skočio je 122,0 metra te je završio na 39. mjestu, odnosno bez druge serije i bodova.

Ipak, Kraft je i dalje uvjerljivo prvi u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 1089 bodova, drugi Nijemac Andreas Wellinger ima 851, a treći Kobayashi 816.

U nedjelju će se održati još jedno natjecanje u Willingenu.