LA LIGA

Neviđena drama u Bilbau, palo sedam golova, pobjednika riješio penal u 98. minuti

10.11.2023 u 23:41

U prvoj utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na svom terenu svladao Celtu iz Viga sa 4-3 (2-2).

U dramatičnoj utakmici na San Mamesu gosti su vodili sa 1-0 i 2-1, a kod 3-3 nisu iskoristili kazneni udarac da bi domaći do pobjede stigli golom s bijele točke u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

Aspas (25) je doveo Celtu u vodstvo 1-0, na 1-1 poravnao je Sancet (37) da bi Bamba (41) vratio prednost na stranu gostiju. No, Guruzeta (45+5, 52) je s dva gola preokrenuo na 3-2 za domaće. Larsen (66) je izjednačio na 3-3, a Aspas u 72. minuti nije iskoristio 11-erac za Celtu. No, Berenguer (90+8-11m) nije pogriješio u sudačkoj nadoknadi s bijele točke za pobjedu Athletica.

Peti Athletic sada ima 24 boda, dok je Celta 18. sa sedam bodova.

Na vrhu je Girona sa 31 bodom, dva manje ima drugi Real Madrid.