Gana je dobro krenula u utakmicu, ali su u 21. minuti promašili penal i to je Urugvaj kaznio s dva gola Giorgian de Arrascaete za konačnih 2:0. Portugal je poveo preko Horte u 5. minuti, ali Južna Koreja se vratila u utakmicu golom Young-Gwon Kima u 25. minuti i Hee-Chan Hwang se je zabio pogodak u 90, minuti za senzacionalnu pobjedu protiv Portugala

PORTUGAL : JUŽNA KOREJA 1:2 (Horta, 5', Young-Gwon Kim, 27', Hee-Chan Hwang, 90')

• +18
Gana - Urugvaj, SP u nogometu, 2.12.2022. Izvor: EPA / Autor: NOUSHAD THEKKAYIL
  • +22
Južna Koreja - Portugal, SP u nogometu, 2.12.2022. Izvor: EPA / Autor: RUNGROJ YONGRIT
  • 94’

Dobra prilika za Urugvaj! Gomez je pucao s distance, ali golman je siguran

• 90’

Kraj utakmice

• 90’

Igrat će se još 8 minuta sudačke nadoknade

• 80’

Semenyo je bio u dobroj prilici, ali nije bio precizan i pucao je pored gola

• 65’

Pelistri je pucao iz odlične pozicije u šesnaestercu, ali lopta je otišla malo pored gola

• 60’

Suarez je dobio žuti karton

• 46’

Počelo je drugo poluvrijeme

• 45’

Kraj prvog poluvremena

• 33’

GOOOOOOOL!! Urugvaj je povećao prednost! Giorgian de Arrascaeta je ispratio sjajnu loptu u šesnaestercu i zabio je za 2:0

• 27’

GOOOOOL!! Urugvaj je poveo! Suarez je pucao po golu, ali golman je obranio udarac i na odbijenu loptu je naletio Giorgian de Arrascaeta za 1:0