REAL JE U FINALU SP-A

Nakon Modrićevog promašenog penala oglasio se i trener Ancelotti; ove riječi ne treba objašnjavati

09.02.2023 u 10:55

Europski nogometni prvak Real iz Madrida plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva zahvaljujući 4:1 (1:0) pobjedi protiv afričkog doprvaka Al Ahlyja iz Kaira u polufinalu igranom u Rabatu iako kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije realizirao kazneni udarac.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije u 87. minuti promašio je penal, a na terenu je bio do pete minute sudačke nadoknade.

No, unatoč promašenom 11-ercu, kritike na Modrićevu igru su pozitivne.

Marca je njegovu igru opisala ovako.

'Stvarao je dobre prilike i a lopte koje su došle do njega učinio je još konkretnijima. Igri svoje momčadi dao je puno više smisla. Bio je protagonist milimetarskog dodavanja Rodrygu i promašio penal na kraju utakmice'.

Bio mu je to prvi promašaj u Realovom dresu, ali što je najvažnije, trener Carlo Ancelotti nije mu ništa zamjerio.

'Ponekad promašite penale. Luka uvijek puca vrlo dobro, moramo odabrati najboljeg za pucanje i prilično sam siguran tko su najbolji izvođači: Karim, Modrić i Asensio. Komplicirano je vježbati penale jer se faktor okruženja ne može zamijeniti na treningu', stao je talijanski trener u Modrićevu obranu.