euroliga

Nakon +45 protiv Zvezde Mijatović zapeo na Žižićevom Virtusu

16.04.2024 u 22:56

Košarkaši Maccabi Tel Aviva izborili su plasman u doigravanje Eurolige nakon što su u susretu play-ina uvjerljivo pobijedili Baskoniju sa 113-85.

U play-inu sudjeluju klubovi koji su zauzeli pozicije od sedmog do desetog mjesta. Pobjednik susreta između sedmoplasiranog Maccabija i i osmoplasirane Baskonije izborio je ulazak u doigravanje gdje ga čeka Panathinaikos, dok će Baskonija imati još jednu priliku protiv pobjednika devetoplasiranog Efesa i desetoplasirane Bologne, a to će biti Talijani.

Maccabi je odlično otvorio utakmicu u Beogradu i već nakon prve četvrtine je imao 13 razlike (28-15). Na poluvremenu je bilo +19 (55-36), a na kraju treće četvrtine velikih 25 razlike (86-61). U posljednjoj dionici nominalni domaćin je rutinski priveo meč kraju za konačnih 113-85 pogodivši tijekom utakmice 19 trica što je novi klupski rekord.

Maccabi su do pobjede predvodili Lorenzo Brown sa 29 koševa, pogodivši sedam od osam trica, te Wade Baldwin sa 26 koševa. Kod Baskonije briljirao je Codi Miller-McIntyre sa 32 koša, sedam asistencija i osam skokova, dok je Markus Howard ubacio 14, a Tadas Sedekerskis 11 koševa uz sedam skokova.

Izraelci su ovom pobjedom izborili plasman u doigravanje gdje ih u četvrtfinalu očekuje Panathinaikos. Baskonija će imati još jednu priliku i to protiv Virtus Bologne koja je u Istanbulu sa 67-64 porazila Anadolu Efes kojeg vodi hrvatski stručnjak Tomislav Mijatović.

Domaćin je bolje ušao u susret, poveo je 6-2, 19-10, pa 23-12, no gosti su do kraja prve dionice smanjili na 23-21. Druga četvrtina je donijela izjednačenu igru i Efes je na poluvrijeme otišao s minimalnih 36-35. Domaćin je imao prednost i na ulazu u zadnju četvrtinu (50-48), a početkom posljednjeg perioda i 55-50. Međutim, uslijedila je velika serija Talijana koji bježe na 64-57 obranivši prednost do kraja za konačnih 67-64.

Virtus su do pobjede predvodili Tornike Shengelia sa 13 koševa, te Iffe Lundberg i Awudu Abass sa po 12 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić zabio je četiri koša uz tri skoka i asistenciju. Na poraženoj strani najefikasniji su bili Will Clyburn sa 22 koša i Shane Larkin sa 16 koševa.

Branitelj naslova madridski Real u četvrtfinalu će igrati pobjednika susreta Baskonija -Virtus Bologna, Panathinaikos očekuje Maccabi Tel Aviv, a u četvrtfinalu će igrati i Monaco (3) - Fenerbahče (6), te Barcelona (4) - (5) Olympiakos.

Četvrtfinalne serije se igraju na tri pobjede, od 23. travnja do 8. svibnja, a Final Four je od 24. do 26. svibnja u Mercedes Benz Areni u Berlinu.