JOŠ JEDNA PRILIKA

Nacional nije naplatio bolju igru; rasplet protiv Bjelorusa

30.09.2015 u 20:19

Hrvatski futsal prvak Nacional poražen je u drugom kolu skupine 6 ‘Main rounde’ UEFA Futsal Cupa od Gyora 4-5 pa će o plasmanu među 16 najboljih momčadi u Europi odlučivati susret posljednjeg kola protiv bjeloruskog prvaka LSM Lida

Strijelci za Gyor bili su Zoltan Droth (2:03), Juanra (4:42,16:13) i Fumasa (8:36, 8:57), dok su golove za Nacional zabili Tihomir Novak (12:46,13:38), Vedran Matošević (25:16) i Borko Surudžić (27:47). Nažalost, hrvatski prvak je u drugom poluvremenu promašio dva kaznena udarca. U 29. minuti neprecizan je bio Mladen Kocić, a u 37. minuti i Novak.

Hrvatski prvak je očajno ušao u susret i domaćin je nakon devet minuta vodio 4-0. Novak je smanjio na 2-4, no mađarski sastav je do poluvremena zabio još jedan pogodak. U drugom poluvremenu Nacional, kojeg vodi trener Robert Grdović je odigrao daleko bolje. Golovima Matoševića i Surudžića je smanjio na 4-5 i imao dva kaznena udarca, no nije uspio izjednačiti. I sasvim sigurno može žaliti za brojnim prilikama, jer imali su igrači Nacionala dvostruko više udarac prema golu od domaćina.

U drugom susretu iz ove skupine LSM Lida je pobijedio Baku United 4-2 i nakon dva kola ima šest bodova. Nacional i Gyor imaju po tri boda, a na začelju je Baku United bez bodova. U zadnjem kolu sastaju se Nacional i LSM Lida, te Gyor - Baku United.

Plasman među 16 najboljih momčadi Europe izborit će dvije najbolje momčadi iz svake skupine.