TITULA BRITANCA

Murray slomio Robreda u finalu Shenzhena

28.09.2014 u 13:11

Britanski tenisač Andy Murray pobjednik je ATP turnira u kineskom gradu Shenzhenu nakon što je u finalu svladao Španjolca Tommya Robreda s 5-7, 7-6(9), 6-1.

Murray je do naslova došao u dramatičnom finalu u kojem je spasio čak pet meč lopti, od čega čak četiri u nizu u tie-breaku drugog seta. Škotu je to prvi naslov od prošlogodišnjeg osvajanja Wimbledona, u Shenzhenu je osvojio ček na 590,230 USD, te će u ponedjeljak biti sigurno bolje plasiran od trenutnog 11. mjesta na ATP ljestvici.

Japanski je pak tenisač Kei Nishikori osvojio ATP turnir u Kuala Lumpuru slavivši u finalu protiv Francuza Juliena Benneteaua s 7-6 (7/4), 6-4.

Osmom tenisaču svijeta to je prva pobjeda u Maleziji i šesti naslov u karijeri. Nishikori je ove godine izgubio finale US Opena od našeg Marina Čilića.