LIGA PRVAKA

Modri na čekanju, Astana i Dinamo Tbilisi nisu Zagrepčane približili odgovoru

12.07.2023 u 18:57

Nogometaši Astane i Dinama iz Tbilisija odigrali su utakmicu bez pobjednika u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, a dvoboj odigran u srijedu na Astana Areni završio je 1-1 (1-0).

Odluka o tome tko će se u drugom kolu suprotstaviti zagrebačkom Dinamu past će u uzvratnom dvoboju u Gruziji.

Kazahstanski prvak je poveo već u 11. minuti, a strijelac je bio Abat Ajmbetov. Gosti su izjednačili u 57. minuti pogotkom 18-godišnjeg Gabriela Sigue.

Za domaću momčad su cijelu utakmicu odigrali novopridošli hrvatski vratar Josip Čondrić i 35-godišnji veznjak Marin Tomasov koji još od 2017. nosi dres Astane.

Uzvrat u Tbilisiju na rasporedu je u srijedu, 19. srpnja, s početkom u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Momčad koja će u dva dvoboja biti uspješnija, već u utorak, 25. srpnja, će gostovati na Maksimiru (20 sati) u prvoj utakmici drugog kvalifikacijskog kola Lige prvaka.