sjajna budućnost

Mladi hrvatski košarkaši rasturaju, pobijedili su s čak 103 koša razlike!

20.07.2017 u 06:51

Hrvatska košarkaška U-20 reprezentacija igra Europsko prvenstvo Divizije B, no protivnici im - barem u prvom krugu - jednostavno nisu dorasli...

Mladi hrvatski košarkaši prošle su sezone ispali iz najjače, A divizije, europske košarke. No, već sada imaju priliku vratiti se u konkurenciju u koju po svojim kvalitetama i talentu pripadaju.

Kolika je razlika između hrvatskih U-20 košarkaša i njihovim aktualnih protivnika najbolje govore rezultati utakmica po skupinama koje su do sada odigrali na EP-u divizije B u Rumunjskoj.

Košarkaši izbornika Damira Rajkovića na otvaranju su razbili Kosovo 100:42, uz napomenu kako im Kosovari u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli zabiti niti jedan koš, bilo je 30:0! Potom je pala i Mađarska 78:57, a onda i Portugal 75:61 i Irska 95:47. Za kraj je ostala Moldavija, a ona je teško stradala. Hrvatska U-20 reprezentacija je slavila 150:47! Čak 103 koša razlike!

Napomenimo kako su mladi Moldavci u trećoj četvrtini zabili samo četiri koša, isto kao i Irci u drugoj četvrtini utakmice s našim košarkaškim nadama.

Autor: youtube

U petak 21. srpnja Hrvatska u četvrtfinalu igra s Gruzijom, a u dosadašnjem dijelu natjecanja najefikasniji su bili Roko Badžim s 19.6 koševa, 6.8 skokova i 2.4 asistencije u prosjeku, Domagoj Vrkić zabija 12.8 koševa uz 6.4 skoka, Krešimir Radovčić je na 11.7 koševa, 3.3 skoka i tri asistencije...